Liga 1: FC Voluntari – Astra Giurgiu 1-2 / Astra Giurgiu la prima victorie din acest sezon

• Sport
  • 27 Iulie 2019
  • Nici un comentariu
  • 118
  • 2 minute de citit

Astra Giurgiu a învins pe FC Voluntari, 2-1, vineri seara, pe stadionul  „Anghel Iordănescu” din Voluntari, în etapa a 3-a din Liga 1la fotbal. Gazdele au deschis scorul în minutul 10, prin Mihai Căpăţână, însă scorul pauzei a fost stabilit de Denis Alibec, în minutul 42, care a egalat cu un lob superb. Valentin Gheorghe a înscris în minutul 56 şi a adus prima victorie a celor de la Astra Giurgiu din acest sezon.Giurgiuvenii au obţinut un rezultat dătător de speranţe, după un început de sezon modest. Pentru formaţia giurgiuveană a fost prima victorie din noul sezon competiţional, în timp ce ilfovenii rămân cu un singur punct în clasament.

FC Voluntari: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Armaş, Vlad – Căpăţână, Gorobsov – C. Costin (G. Deac 60), Laidouni (71 Popadiuc) – I. Gheorghe – Papazoglou

Antrenor:Cristiano Bergodi

Astra Giurgiu: Kitanov – Graur, Graovac, Dima, Radunovic – V. Gheorghe, Simion, Crepulja (Biceanu 77)- Begue (77 Moise), Alibec, Fl. Matei (Răduţ 69)

Antrenor: Dan Alexa