În atenția abonaților sistemului de alimentare cu apă din comuna Gogosari
- Administraţie
- 26 June 2026
- Nici un comentariu
- 0
- 1 minute read
Având în vedere situația în continuă scadere a debitului forajului de la gospodăria de apă Gogosari și ținând cont de temperaturile ridicate ce sunt preconizate pentru perioada următoare, pentru a putea asigura necesarul minim de apă furnizată în intervalul 18 :00-22 :00, facem apel la abonații sistemului să folosească responsabil apă din rețeaua publică, DOAR în scopul asigurării necesarului menajer și să nu folosească apa din rețeaua publică pentru alte activități gospodărești: udat grădini, spații verzi.
Precizăm faptul ca în situația unui consum ridicat, exista posibilitatea ca programul de furnizare să nu mai poată fi respectat.





