Rezultatele înregistrate în Liga a 5-a, etapa a V-a de fotbal

  • Sport
  • 30 Septembrie 2019
  • Nici un comentariu
  • 188
  • 2 minute de citit

Sezonul 2019-2020 din Liga a 5-a de fotbal a continuat sâmbătă cu meciurile etapei a 5-a. Va lăsăm cu rezultatele înregistrate și clasamentele celor doua serii :

Seria Sud

AS SOIMII GHIZDARU – AS SABARELUL CIOCOVENI  0-1

AS VICTORIA STANESTI – AS OLIMPIA MALU  4-3

AS AGRI ANGEL GRADISTEA – AS FORTUNA HERASTI  0-6

AS VIITORUL PUIENI – AS UNIREA FRATESTI  0-3

AS GREACA – AS SCARISOARA –

AS AGRO GOLD VLAD TEPES               –  a stat

AS VIITORUL PUTINEIU – AS PRO GOSTINU 2018  0- 3

Clasament Seria Sud

1 UNIREA FRATESTI                     13p

2 PRO GOSTINU 2018                    13p

3 FORTUNA HERASTI                   12p

4 AS SCARISOARA                        10p

5 AGRO GOLD VLAD TEPES          7p

6 OLIMPIA MALU                             6p

7 SABARELUL CIOCOVENI            6p

8 VIITORUL PUTINEIU                    6p

9 VICTORIA STANESTI                   4p

10  SOIMII GHIZDARU                     3p

11 VIITORUL PUIENI                       3p

12 AGRI ANGEL GRADISTEA        1p

13 AS GREACA                                0p

Seria Nord

AS GLORIA SCHITU – AS U UNIREA JOITA                     3-4

CS PROGRESUL PALANCA –  SPORTUL PADURENI      1-1

AS UNIREA GHIMPATI – CS UNIREA VINATORII MICI  4-2

AS VOINTA TOPORU – ACS PETROLUL ROATA II          0-3

FC NAIPU – ACS MAXIMA HOBAIA II                                9-1

CS ZMEII OGREZENI II – ACS MIHAI VODA                      0-5

AS TINERETUL VADU LAT – AS OLIMPIA MIRSA           7-1

ȘTEJARUL BULBUCATA      A STAT

Clasament Seria Nord

1 ACS SPORTUL PADURENI          13p

2 ACS PETROLUL ROATA II          12p

3 ACS MIHAI VODA                        10p

4 FC NAIPU                                        9p

5 AS STEJARUL BULBUCATA        9p

6 AS UNIREA GHIMPATI                9p

7 AS TINERETUL VADU LAT         8p

8 CS PROGRESUL PALANCA         7p

9 CS UNIREA VINATORII MICI      7p

10 AS OLIMPIA MIRSA                    6p

11 AS U UNIREA JOITA                   3p

12 AS VOINTA TOPORU                  3p

13 CS ZMEII OGREZENI II                3p

14 ACS MAXIMA HOBAIA II           3p

15 AS GLORIA SCHITU                    0p

Lasă un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată .