SCM Dunărea 2020 Giurgiu a primit trofeul de CAMPIOANĂ!
- Sport
- 22 June 2026
- Nici un comentariu
- 4
- 2 minute de citit
Duminică, 21 iunie 2026, la stadionul „Marin Anastasovici” a avut loc festivitatea de premiere a echipei U19 SCM Dunărea 2020 Giurgiu, pregătită de profesorul Puiu Adonis, care sa clasat pe primul loc în seria III, campionat organizat la Nivel Național de Federația Română de Fotbal.
Festivitatea de premiere de la Campionatul Național Echipe U19, care s-a desășurat pe stadionul „Marin Anastasovici” a fost oficiată din partea FRF de prof. Mirel Marin – director și manager SCM Dunărea 2020 Giurgiu și viceprimarul Municipiului Giurgiu, prof.Marian Damian.
Conducerea Clubului Dunărea Giurgiu împreună cu prof. Adonis Puiu și tinerii fotbaliștiăieții dar nu în ultimul rînd delegatul echipei Marius Marinescu merită felicitări.

LOTUL ECHIPEI DUNĂREA U1:
Rzvan Oancea, Sebastian Ciochir, Mihnea Mihalea, Daniel Duțan, Alexandru Tănase, Rafael Olteanu, Andrei Olteanu, Cristian Dincă, Georgian Cos, Luca Badea, Tiberiu Cazacu, Octavian Căvescu, Matei Tabarcea, Hasancan Erdogan, Denis Coman, Cosmin Irimia, Vlad Pleșca, Darius Marcu, Alexandru Neacșu, Alexandru Ceaușu, Bogdan Bucur.
Cupa, Medaliile şi tricourile au fost oferite de federaţia Română de Fotbal.






