După mai bine de trei decenii, boxul giurgiuvean revine în lumea bună a pugilismului

  • Sport
  • 14 April 2024
  • Nici un comentariu
  • 302
  • 1 minute read

S-a încheiat 𝐂𝐚𝐦𝐩𝐢𝐨𝐧𝐚𝐭𝐮𝐥 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐚𝐧 𝐝𝐞 𝐁𝐨𝐱 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐓𝐢𝐧𝐞𝐫𝐞𝐭 𝐝𝐞 𝐥𝐚 𝐏𝐨𝐫𝐞𝐜, 𝐂𝐫𝐨𝐚𝐭̦𝐢𝐚 unde România obține o medalie de aur ,două de argint și două de bronz.

Printre medaliați se numără și sportivul de la Ci𝐩𝐫𝐢𝐚𝐧 𝐈𝐨𝐟𝐜𝐢𝐮 ,care a obținut medalia de bronz, la categoria 57kg,ca urmare a semifinalei disputate împotriva letonului Sidorenko Emmanuils.

Felicitări tuturor sportivilor, antrenorilor și colectivelor tehnice, precum și Federației Române de Box!

Lasă un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată Required fields are marked *