Creşte numărul cadrelor medicale din judeţul Giurgiu infectate cu noul coronavirus

CENTRUL JUDEȚEAN DE CONDUCERE ȘI COORDONARE A INTERVENȚIEI GIURGIU

COMUNICAT DE PRESĂ

24.04.2020

Direcția de Sănătate Publică Giurgiu vă informează că la ora actuală 45 de cadre medicale din județ sunt infectate cu noul coronavirus (COVID-19).

Dintre acestea:

  • 28 (1 medic + 16 asistente medicale + 8 infirmiere + 3 îngrijitoare) – sunt de la Spitalul Județean de Urgență Giurgiu;
  • 14 (6 asistente medicale + 6 infirmiere + 2 îngrijitoare) – sunt de la Spitalul Orășenesc Bolintin Vale;
  • 3 (asistente medicale) – sunt de la Spitalul de Pneumoftiziologie Izvoru.

De asemenea, în ultimele 24 de ore, 4 cadre medicale de la Spitalul Orășenesc Bolintin Vale au fost declarate vindecate și externate.

DIRECTOR EXECUTIV,

MAGDALENA MĂRCUȚ

Lasă un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată Required fields are marked *