OPEN-UL AQUILA 2018 (Competitie Ranking list ), competitie din calendarul sportiv naţional al Federaţiei Române de Arte-Marţiale  – a devenit deja o tradiţie, astfel că evenimentul a ajuns la ediţia XIV. Întrecerile au avut loc sămbătă, 8 decembrie, în organizarea celor de la CS Aquila Giurgiu,  cu sprijinul D.J.T.S Giurgiu

Competiția s–a desfășurat în Sala Sporturilor din Giurgiu. La start s-au aliniat 400 de sportivi de la 17 cluburi, printre care și un club din Bulgaria. La acest eveniment de nivel internațional, elevii prof. Ion Chelu au obținut 44 de medali din care: 14 de aur,17 de argint și 13 de bronz.

MEDALII DE AUR

TATAOANA DAVID             -Fighting,   -77kg, Tineret

RADU  ANDREI                     -Fighting,   -81kg, Juniori I

PEICULEASA CLAUDIU      -Fighting,   -66kg, Juniori I

VACARU PAUL                     -Ne-waza    -66kg , Juniori I

RISTEA TEODORA               -Fighting    -57kg, Juniori II

RISTEA TEODORA                -Ne-waza   -57kg, Juniori II

CRETU MARIUS                     -Fighting    -41kg, Juniori II

CRETU MARIUS                     -Ne-waza   -41kg, Juniori II

LUNGU MARIO                       -Fighting    -30kg, Juniori III

DAVID  PETRU                       -Fighting    -24kg, Juniori III

DUMITRACHIOAIA  OCTAVIAN -Ne-waza -24kg, Juniori III

GOCIU  DANIEL                     -Fighting,  -21kg, Juniori III

GOCIU  DANIEL                     -Ne-waza,  -21kg, Juniori III

.MIHAI  CRINA                        -Fighting,  -25kg, Juniori III

MEDALII DE ARGINT = 17

ANCULESCU  STEFAN        -Fighting, -85kg, Seniori

ANCULESCU  STEFAN         -Fighting, -77kg, Seniori

TUINEA RAZVAN                 -Fighting, -81kg,Juniori I

TUINEA RAZVAN                 -Ne-waza, -81kg,Juniori I

TATAOANA DAVID              -Fighting, -73kg, Juniori I

PEICULEASA CLAUDIU      -Fighting, -69kg, Tineret

PEICULEASA CLAUDIU      -Ne-waza, -66kg, Juniori I

BABOI TEODOR                    -Fighting, -66kg, Juniori I

DIDE ANDREI                        -Fighting     -60kg ,Juniori I

FLOREA TEODOR                -Fighting   -66kg, Juniori I

CRETU MARIUS                    -Fighting     -46kg ,Juniori I

.BURADEL ANDREI              -Fighting     -66kg, Juniori II

BURADEL ANDREI               -Ne-waza    -66kg, Juniori II

CAPSA ADELIN                      -Fighting     -24kg, Juniori II

TATU  TUDOR                        -Fighting     -30kg, Juniori III

DUMITRACHIOAIA OCTAVIAN -Fighting  -24kg, Juniori III

DAVID  PETRU                      -Ne-waza    -24kg, Juniori III

MEDALII DE BRONZ = 13

VACARU PAUL               -Fighting,-66kg, Juniori I

DIDE ANDREI                  -Ne-waza ,-60kg ,Juniori I

BADALAU  MIHAI          -Fighting , -66kg, Juniori II

VOINEA MARIO              -Fighting , -60kg, Juniori II

VISAN ALEXANDRA      -Fighting , -48kg, Juniori II

DIDILA ALEXANDRU     -Fighting , -42kg, Juniori II

GOCIU CRISTIAN             -Fighting , -38kg, Juniori II.

VISAN ANDREI                  -Fighting , -40kg, Juniori II

CIOROEANU LUCA           -Fighting , -38kg, Juniori II

SPOIALA  IANIS                -Ne-waza, -34kg, Juniori II

DIDILA LAURENTIU       -Fighting, -38kg, Juniori III

PENCEA RADU                 -Fighting, -30kg, Juniori III

MIHAI STEFAN                 -Fighting , -27kg, Juniori III