Sezonul 2019-2020 din Liga a 5-a de fotbal a continuat sâmbătă cu meciurile etapei a 5-a. Va lăsăm cu rezultatele înregistrate și clasamentele celor doua serii :

Seria Sud

AS SOIMII GHIZDARU – AS SABARELUL CIOCOVENI  0-1

AS VICTORIA STANESTI – AS OLIMPIA MALU  4-3

AS AGRI ANGEL GRADISTEA – AS FORTUNA HERASTI  0-6

AS VIITORUL PUIENI – AS UNIREA FRATESTI  0-3

AS GREACA – AS SCARISOARA –

AS AGRO GOLD VLAD TEPES               –  a stat

AS VIITORUL PUTINEIU – AS PRO GOSTINU 2018  0- 3

Clasament Seria Sud

1 UNIREA FRATESTI                     13p

2 PRO GOSTINU 2018                    13p

3 FORTUNA HERASTI                   12p

4 AS SCARISOARA                        10p

5 AGRO GOLD VLAD TEPES          7p

6 OLIMPIA MALU                             6p

7 SABARELUL CIOCOVENI            6p

8 VIITORUL PUTINEIU                    6p

9 VICTORIA STANESTI                   4p

10  SOIMII GHIZDARU                     3p

11 VIITORUL PUIENI                       3p

12 AGRI ANGEL GRADISTEA        1p

13 AS GREACA                                0p

Seria Nord

AS GLORIA SCHITU – AS U UNIREA JOITA                     3-4

CS PROGRESUL PALANCA –  SPORTUL PADURENI      1-1

AS UNIREA GHIMPATI – CS UNIREA VINATORII MICI  4-2

AS VOINTA TOPORU – ACS PETROLUL ROATA II          0-3

FC NAIPU – ACS MAXIMA HOBAIA II                                9-1

CS ZMEII OGREZENI II – ACS MIHAI VODA                      0-5

AS TINERETUL VADU LAT – AS OLIMPIA MIRSA           7-1

ȘTEJARUL BULBUCATA      A STAT

Clasament Seria Nord

1 ACS SPORTUL PADURENI          13p

2 ACS PETROLUL ROATA II          12p

3 ACS MIHAI VODA                        10p

4 FC NAIPU                                        9p

5 AS STEJARUL BULBUCATA        9p

6 AS UNIREA GHIMPATI                9p

7 AS TINERETUL VADU LAT         8p

8 CS PROGRESUL PALANCA         7p

9 CS UNIREA VINATORII MICI      7p

10 AS OLIMPIA MIRSA                    6p

11 AS U UNIREA JOITA                   3p

12 AS VOINTA TOPORU                  3p

13 CS ZMEII OGREZENI II                3p

14 ACS MAXIMA HOBAIA II           3p

15 AS GLORIA SCHITU                    0p