Duminică, 5 mai 2019, s-au jucat meciurile din etapele 23/17,din cele două seriile ale Ligii a cincea giurgiveană. Voința Daia, liderul clasamentului Ligii a V-a -Seria Sud, a umilit pe teren propriu, cu 8-1, pe AS Scărișoara (locul 5) într-un meci din etapa a 23-a. În etapa a 17-a din Seria Nord, primele trei clasate au obținut victorii. Drăgăneasca și Bulbucata (foto) s-au impus în meciurile de pe teren propiu, cu Palanca 3-2, respectiv Toporu 5-2, iar Mihai Vodă a obținut victoria din deplasare, 4-0, pe terenul celor de la Zmeii Ogrezeni II.

Rezultate Liga 5, Seria Sud – etapa 23

VOINTA DAIA  –  AS SCARISOARA                               8-1

VIITORUL PUTINEIU  –  AGRO  VLAD TEPES             2-0

AS GREACA   –  VIITORUL PUIENI                                 3-3

PRO GOSTINU  –  SABARELUL CIOCOVENI                0-2

PROGRESUL VA. DRAGULUI –  SOIMII GHIZDARU  3-2

UNIREA FRATESTI  – FORTUNA HERASTI                  1-1

AS PRUNDU  –  VICTORIA STANESTI                            4-0

AGRI ANGEL GRADISTEA –  OLIMPIA MALU             4-0

CLASAMENT

1 AS VOINTA DAIA                              63p

2 AS FORTUNA HERASTI                   54p

3 AS PRUNDU                                        45p

4 SABARELUL CIOCOVENI                44p

5 AS SCARISOARA                               40p

6 AS AGRO GOLD VLAD TEPES        39p

7 PROGRESUL VALEA DRAGULUI  32p

8 AS AGRI ANGEL GRADISTEA        29p

9 AS OLIMPIA MALU 23                      27p

10 AS VICTORIA STANESTI               26p

11 AS VIITORUL PUTINEIU                25p

12 AS PRO GOSTINU                            25p

13 AS VIITORUL PUIENI                     24p

14 AS UNIREA FRATESTI                   22p

15 AS SOIMII GHIZDARU                   20p

16 AS GREACA                                        7p

Rezultate Liga 5, Seria Nord – etapa 17

REAL DRAGANEASCA –  PROGRESUL PALANCA      3-2

GLORIA SCHITU   – OLIMPIA MIRSA                              0-2

UNIREA VINATORII MICI –  SPORTUL PADURENI     3-4

STEJARUL BULBUCATA  – VOINTA TOPORU               5-2

TINERETUL VADU LAT4 – 2FC NAIPUFC NAIPU         4-2

ZMEII OGREZENI II  –  ACS MIHAI VODA                      0-4

CLASAMENT

1 AS REAL DRAGANEASCA                                39p

2 AS STEJARUL BULBUCATA                              36p

3 ACS MIHAI VODA                                                36p

4 CS PROGRESUL PALANCA                                29p

5 AS VOINTA TOPORU                                           28p

6 CS UNIREA VINATORII MICI                             27p

7 AS OLIMPIA MIRSA                                             23p

8 AS TINERETUL VADU LAT                                23p

9 AS SPORTUL PADURENI                                     23p

10 CS ZMEII OGREZENI II                                      15p

11 FC NAIPU                                                                6p

12 AS GLORIA SCHITU                                             6p