În 6 mai s-a jucat pentru etapa cu numărul 23 din Liga a V-a la fotbal. Iată rezultatele înregistrate și situaţia în clasament:

REZULTATELE ETAPEI A 23- A SERIA SUD

VIITORUL PUIENI – AS SCARISOARA               0 – 2

SABARELUL CIOCOVENI – AGRO V. TEPES    7 – 2

VIITORUL PUTINEIU – FORTUNA HERASTI      3 – 3

VOINTA DAIA – VICTORIA STANESTI                4 – 4

*AS MIHAI BRAVU II –  GLORIA COMANA     NU S-A JUCAT

OLIMPIA MALU – AGRI ANGEL GRADISTEA     4 – 2

ARGESUL HOTARELE –  SOIMII GHIZDARU      2 – 4

AS GREACA –  VIITORUL PIETRELE                  3 – 0

CLASAMENT SERIA SUD

1 SABARELUL CIOCOVENI                62p

2 AS SCARISOARA                               56p

3 GLORIA COMANA                             49p

4 VOINTA DAIA                                    47p

5 FORTUNA HERASTI                          44p

6 AGRO GOLD VLAD TEPES              41p

7 VIITORUL PUTINEIU                        33p

8 ARGESUL HOTARELE                      31p

9 OLIMPIA MALU                                 30p

10 AGRI ANGEL GRADISTEA            28p

11 VIITORUL PUIENI                            24p

12 SOIMII GHIZDARU                          21p

13 AS MIHAI BRAVU II                        17p

14 VICTORIA STANESTI                     16p

15 VIITORUL PIETRELE                      13p

16 AS GREACA                                       7p

REZULTATELE SERIEI NORD

GLORIA SCHITU –  PODUL DOAMNEI                     1 – 2

ACS MIHAI VODA – ACS MAXIMA HOBAIA              1 – 1

SPORTUL PADURENI –  VIITORUL LETCA NOUA   0 – 3

CS ZMEII OGREZENI II -STEJARUL BULBUCATA   7 – 1

VOINTA TOPORU – FC NAIPU                                   3 – 0

RAPID CLEJANI – REAL DRAGANEASCA                 3 – 4

TINERETUL VADU LAT ȘI PROGRESUU PALANCA AU STAT

CLASAMENT SERIA NORD

1 RAPID CLEJANI                        52p

2 ACS MAXIMA HOBAIA          49p

3 REAL DRAGANEASCA           41p

4 ACS MIHAI VODA                    34p

5 VOINTA TOPORU                     34p

6 PROGRESUL PALANCA          30p

7 TINERETUL VADU LAT          30p

8 STEJARUL BULBUCATA        28p

9 ZMEII OGREZENI II                 27p

10 AS PODUL DOAMNEI           20p

11 VIITORUL LETCA NOUA     17p

12 GLORIA SCHITU                    14p

13 FC NAIPU                                 12p

14 SPORTUL PADURENI           11p