Aflată pe prima poziţie a ierarhiei Seriei Sud, echipa Dunărea Giurgiu a cîștigat partida susținuta sîmbătă, pe teren propiu, în compania formației Unirea Frătești, meci contând pentru etapa a XVI- a a Ligii a IV-  a de fotbal. Elevii tehnicianului Dorian Gîrlea s-au impus în fața   grupării  din Frătești cu scorul de 6-1, dupa ce la pauză aveau un avantaj de două goluri pe tabela de marcaj (2-0). În urma acestui succes, navaliști s-au distanțat la patru puncte față de ocupanta locului secund, Energia Remuș.

În Seria Nord s-a jucat etapa a XVII- a. AS Iepurești, a fost umilită la Clejani de AS Singureni, unde a  pierdut cu 7-2. Bolintinul a scos doar egal, 0-0, la Roata, iar Joița a învins cu 3-2 în deplasarea de la Tântava . Vînători  a batut-o pe Zorile cu 5-0 și a urcat pe treapta a treia a clasamentului..

Seria Sud etape a XVI a:

DUNAREA GIURGIU – UNIREA FRATESTI                          6-1

UNIREA IZVOARELE – AFC ADUNATII COPACENI         1-0

SPICUL IZVORU – VOINTA SLOBOZIA                                1-0

  1. . CALUGARENI – PRO GIURGIU                                  2-7

DUNAREA OINACU – GIGANTII VARASTI                          1-0

REAL COLIBASI – VIITORUL VEDEA                                   3-1

MIHAI BRAVU   ȘI         ENERGIA REMUS   stau

CLASAMENT

1 DUNAREA GIURGIU                   40p

2  ENERGIA REMUS                       36p

3 AFC ADUNATII COPACENI       28p

4 AS MIHAI BRAVU                       23p

5 ACS PRO GIURGIU                      23p

6  GIGANTII VARASTI                   22p

7  UNIREA IZVOARELE                 22p

8  REAL COLIBASI                          20p

9  SPICUL IZVORU                          17p

10  DUNAREA OINACU                  16p

11  VOINTA SLOBOZIA                  13p

12     VIITORUL VEDEA                   9p

13 UNIREA FRATESTI                     7p

14  M. V. CALUGARENI                   4p

Seria Nord etapa a XVII – a

VIITORUL TINTAVA  –  UNIREA JOITA                        2-3

UNIREA VINATORI    – INTER ZORILE                          5-0

IEPURESTI –  AS SINGURENI                                          2-7

UNIREA COSOBA – LUCEAFARUL TRESTIENI           1-0

PETROLUL ROATA – BOLINTIN MALU SPART           0-0

AVANTUL FLORESTI – ZMEII OGREZENI                    2-0

ARGESUL  MIHAILESTI   și    FC BOLINTIN DEAL    stau

CLASAMENT

1 AS SINGURENI                               39p

2  ARGESUL MIHAILESTI               37p

3  UNIREA VINATORI                      34p

4  BOLINTIN MALU SPART            33p

5  AVANTUL FLORESTI                  31p

6  PETROLUL ROATA                      20p

7  BOLINTIN DEAL                          18p

8  IEPURESTI                                     18p

9  UNIREA COSOBA                         17p

10  ZMEII OGREZENI                       16p

11  SILVER INTER ZORILE             16p

12   UNIREA JOITA                             8p

13  LUCEAFARUL TRESTIENI         7p

14  VIITORUL TINTAVA                    4p