Campionatul Ligii a IV-a, Giurgiu, a continuat sâmbătă, 7 septembrie, cu etapa a treia. Scorul etapei l-a reuşit Argeșul Mihăilești, care s-a impus cu 10-1, pe teren propriu, în faţa celor de la Luceafărul Treistieni. Victorii în deplasare au reuşit Victoria Adunații Copăcenii, 4-3, pe terenul celor de la Progresul Valea Dragului, Zmei Ogrezeni, 2-1, pe terenul echipei Viitorul Tîntava și Argeșul Hotarele, 4-1, la Comana, cu Gloria. Dunărea Giurgiu a învins la limită 3-2 pe Voința Daia și ocupă locul secund în Seria Sud, la egalitate de puncte cu prima clasată,Victoria Adunații Copăceni.

Rezultatele complete din etapa a III-a din Liga a IV-a:

SERIA SUD

ENERGIA REMUS – AS SPICUL IZVORU                      1-1

DUNAREA OINACU – AS REAL COLIBASI                   4-0

V. CALUGARENI – AS VIITORUL VEDEA                   3-3  (contestație ambele echipe)

DUNAREA 2020 GIURGIU – AS VOINTA DAIA            3-2

PROGRESUL VAL. DRAGULUI –  VICTORIA AD.COPACENI  3-4

GLORIA COMANA – AS ARGESUL HOTARELE            1-4

GIGANTII VARASTI – AS VOINTA SLOBOZIA              9-3

AS PRUNDU – CS UNIREA IZVOARELE                         3-0

CLASAMENT

1 VICTORIA ADUNATII COPACENI     9p

2 DUNAREA 2020 GIURGIU                  9p

3 ENERGIA REMUS                               7p

4 SPICUL IZVORU                                 7p

5 GIGANTII VARASTI                           6p

6 VOINTA DAIA                                     6p

7 AS PRUNDU                                        4p

8  ARGESUL HOTARELE                       4p

9  DUNAREA OINACU                           3p

10 PROGRESUL VALEA DRAGULUI    3p

11 VOINTA SLOBOZIA                          3p

12 UNIREA IZVOARELE                        3p

13 REAL COLIBASI                                3p

14 VIITORUL VEDEA                             0p

15 M. V. CALUGARENI                          0p

16 GLORIA COMANA                             0p

SERIA NORD

AFC SINGURENI – FC BOLINTIN DEAL               5-1

PETROLUL ROATA – AS IEPURESTI                    3-3

MAXIMA HOBAIA –  AVANTUL FLORESTI            5-3

REAL DRAGANEASCA – AS PODUL DOAMNEI     2-1

RAPID CLEJANI –  UNIREA COSOBA                      5-1

VIITORUL TINTAVA – ZMEII OGREZENI               1-2

ARGESUL  MIHAILESTI – LUCEAFARUL TRESTIENI 10-1

FC BOLINTIN MALU SPART  –  INTER ZORILE      5-1

CLASAMENT

1   ARGESUL 2009 MIHAILESTI     9p

2    FC BOLINTIN MALU SPART     9p

3    RAPID CLEJANI                         9p

4   AFC SINGURENI                         7p

5   MAXIMA HOBAIA                      6p

6   AS VIITORUL TINTAVA             6p

7   FC BOLINTIN DEAL                    6p

8   REAL DRAGANEASCA               6p

9   AVANTUL FLORESTI                  3p

10 ZMEII OGREZENI                        3p

11 LUCEAFARUL TRESTIENI         3p

12 PETROLUL ROATA                    2p

13 AS IEPURESTI                             1p

14 AS PODUL DOAMNEI                 0p

15 INTER ZORILE                             0p

16 UNIREA COSOBA                        0p