Sâmbătă  AJF Giurgiu a programat cea de-a 13 etapă a campionatului județean de fotbal, Liga a  IV-a, partide care vor avea startul la orele obișnuite, 12,00 – juniori și 14,00 seniori.

AFC Singureni și FC Bolintin Malu Spart se vor duela sîmbătă, de la ora 14:00, în derby-ul fotbalului județului Giurgiu. Orgoliile  și ambițiile  există în această partidă chiar dacă sunt foarte bine ascunse aşa că se anunță un meci viu disputat.

La  Colibași se va juca partida dintre Real Colibași și Viitorul Vedea, două echipe care au dezamăgit în acest sezon, până acum.

Văzută pe drept ca fiind revelația acestui sezon, Unirea Cosoba,  va primi vizita echipei Avîntul Florești . Un meci greu  pentru cei din Cosoba, având în vedere evoluția celor din Florești de până acum.

Dunărea Giurgiu va primi pe stadionul din Port pe scandalagii din Comana. Meci foarte greu pentru cei din Comana știind că giurgiuveni nu își fac probleme decât asupra numărului de goluri marcate.

Un meci cu risc mare la Clejani, acolo unde ambițile depășesc uneori limitele bunului simnț, între AS Podul DoamneiI și Rapid Clejani. Cu alte cuvinte satul cu comuna.

Programul  etapei a 13-a, Seria Sud

AS SPICUL IZVORU – AS GIGANTII VARASTI

Arbitri: 

Ivan Andrei (Giurgiu)

Bernhardt Andrei(Giurgiu)

Gheorghe Marian(Giurgiu)

AS REAL COLIBASI – AS VIITORUL VEDEA

Arbitri: 

Pinzariu Petre (Giurgiu)

Ghigeanu Marian (Giurgiu)

Zamfirica Irinel (Giurgiu)

 

AS VOINTA SLOBOZIA – AS DUNAREA OINACU

Arbitri: 

Badircea Alex. (Giurgiu)

Musat Alexandru (Giurgiu)

Stroe Claudiu George (Giurgiu)

AS MIHAI BRAVU – AS ENERGIA REMUS

Arbitri:

Nanu Catalin (Giurgiu)

Sfeatcu Tudor Fl. (Giurgiu)

Barbu Florinel (Giurgiu)

CS UNIREA IZVOARELE – AS ARGESUL HOTARELE

Arbitri:

Grigore Bogdan (Giurgiu)

Graure Alin (Giurgiu)

Tudorache Marian (Giurgiu)

AS M. V. CALUGARENI – VICTORIA ADUNATII COPACENI

Arbitri:

Niculae Mario (Giurgiu)

Oprisa Sebastian (Giurgiu))

Budrinca Ionel (Giurgiu)

CSM DUNAREA GIURGIU – AS GLORIA COMANA

Arbitri:

Coscai Sebastian (Giurgiu)

Ionita Gabriel (Giurgiu)

Ionita Cosmin (Giurgiu)

Programul etapei a 13-a, Seria Nord

AFC SINGURENI – FC BOLINTIN MALU SPART 2017

Arbitri: 

Burcea Adrian (Giurgiu)

Cojocaru Ionut (Giurgiu)

Vrabie Robert (Giurgiu)

AS UNIREA COSOBA – CS AVANTUL FLORESTI

Arbitri: 

Balinschi D-tru (Giurgiu)

Boțoroagă Răzvan (Giurgiu)

Trasnea Mihai (Giurgiu)

AS PODUL DOAMNEI – CS RAPID CLEJANI

Arbitri:

Cristica Grigoras (Giurgiu)

Ribigan Tiberiu (Giurgiu)

Visinescu Bogdan (Giurgiu)

FC BOLINTIN DEAL – AS IEPURESTI

Arbitri:

Bratu Andrei (Giurgiu)

Baltac Florentin Adrian (Giurgiu)

AS SILVER INTER ZORILE – AS VIITORUL TINTAVA

Arbitrii: 

Stanescu Marius (Giurgiu)

Zaharia Mirel Stefan (Giurgiu)

Zlate Cristian (Giurgiu)

CS ZMEII OGREZENI – CS ARGESUL 2009 MIHAILESTI

Arbitri: 

Ciurila Ionut (Giurgiu)

Gociu Andrei (Giurgiu)

Buzica Gabriel (Giurgiu)

ACS PETROLUL ROATA – ACS MAXIMA HOBAIA

Arbitri:

Rosca Lucian (Giurgiu)

Fieraru Claudiu (Giurgiu)

Gaina Octavian (Giurgiu)

AS LUCEAFARUL TRESTIENI          –            STĂ