În week-end s-a dat startul Cupei de Iarnă, Ediția a II-a 2019, la fotbal în sală, organizată de AJF Giurgiu, cea mai dinamică și veselă competiție de peste an. În acest an Cupa va fi compusă din 7 etape, sferturi, finala mică și desigur  finala Mrea Finală. Întrecerea, la care participă echipe din campionatul județului nostru, a atras un număr mare de simpatizați, drept dovadă și numărul mare de spectatori prezenți sîmbătă și duminică în tribunele Săli de Sport din Giurgiu.

A fost un  wek-end  plin de goluri în cadrul celor două etape, iar cei care au umplut tribunele de la Sala Sporturilor au avut parte de meciuri spectaculoase. Despre organizare putem acorda nota maximă.

Competiția continuă la sfîrșitul săptămîni cu etapele a III-a și a IV-a.

REZULTATELE, ETAPAEI  A I-A

Sâmbătă, 12 ianuarie

Ora 10,00   –   AFC SINGURENI – VIITORUL PUTINEIU  (G   A)   6-1

ORA 11,00  –   AS MIHAI BRAVU – AGRO VLAD ȚEPEȘ  (G   B)   9-2

ORA 12,00  –   ENERGIA REMUȘ – PRO GOSTINU         (G   A)   4-2

ORA 13,00  –   VIITORUL VEDEA – OLIMPIA MALU         (G   B)   2-1

ORA 14,00  –  SPICUL IZVORU – VOINȚA SLOBOZIA      (G   A)   4-4

ORA 15,00   –  DUNĂREA GIURGIU – VOINȚA DAIA         (G  B)    5-2

AS IEPUREȘTI    ȘI   RAPID CLEJANI   –   STĂ

REZULTATELE, ETAPEI  A II-A

Duminică, 13 ianuarie

ORA 10,00   –  OLIMPIA MALU   –  DUNĂREA GIURGIU   (G  B)     0-11

ORA 11,00   –   PRO GOSTINU   –  SPICUL IZVORU         (G  A)     2- 5

ORA 12,00   –   AGRO VL.ȚEPEȘ  -VIITORUL VEDEA       (G  B)    5-10

ORA  13,00   –  VIITORUL PUTINEIU – Energia REMUȘ     (G  A)    2-11

ORA  14,00   –   RAPID CLEJANI  –   AS MIHAI BRAVU      (G  B)    0-13

ORA  15,00   –   AS IEPUREȘTI     –  AFC SINGURENI        (G  A)    2-2

VOINȚA  SLOBOZIA    ȘI        VOINȚA  DAIA          STAU

CLASAMENT GRUPA  A

1 Energia Remuș             2     2     0     0   15-4     6p

2 Spicul Izvoru               2     1     1     0    9-2      4p

3 AFC Singureni            2      1    1     0    8-3      4p

4 Voința  Slobozia         1      0    1     0     4-4      1p

5 AS Iepurești                1      0     1    0     2-2      1p

6 Pro Gostinu                 2      0    0     2    9-4       0p

7 Viitorul Putineiu         2      0    0     2   17-3      0p

CLASAMENT GRUPA  B

1 AS Mihai Bravu      2    2    0    0   22-2    6p

2 Dunărea Giurgiu      2    2    0    0   16-2    6p

3 Viitorul    Vedea      2    2    0    0   12-6    6p

4 Voința     Daia         1    0    0    1    2-5     0p

5 Olimpia   Malu        2    0    0    2   1-11     0p

6 Agro V.  Țepeș      2     0    0    2   7-19    0p

7 Rapid Clejani        1     0    0    1   0-13    0p

ETAPA VIITOARE, SÂMBĂTĂ, 19 IANUARIE

ORA 10,00  ENERGIA REMUȘ   –   AS IEPUREȘTI            (G  A)

ORA 11,00  VIITORUL VEDEA    –   RAPID CLEJANI          (G  B)

ORA 12,00  SPICUL IZVORU      –   VIITORUL PUTINEIU   (G  A)

ORA 13,00  DUNĂREA GIURGIU –  AGRO VLAD ȚEPEȘ   (G  B)

ORA 14,00  VOINȚA SLOBOZIA   –  PRO  GOSTINU          (G   A)

ORA 15,00   VOINȚA DAIA            –  OLIMPIA MALU           (G  B)

AFC  SINGURENI         ȘI            SA MIHAI BRAVU              STAU

DUMINICĂ, 20 IANUARIE

ORA  10,00  AGRO VLAD ȚEPEȘ – VOINȚA  DAIA               (G  B)

ORA  11,00  AVÎNTUL PUTINEIU  –  VOINȚA SLOBOZIA      (G  A)

ORA  12,00  RAPID   CLEJANI      –  DUNĂREA GIURGIU    (G  B)

ORA  13,00  AS IEPUREȘTI          –  SPICUL IZVORU           (G  A)

ORA  14,00  AS MIHAI BRAVU      –  VIITORUL VEDEA         (G  B)

ORA  15,00  AFC SINGURENI      –   ENERGIA REMUȘ         (G  A)

PRO  GOSTINU            ȘI                 OLIMPIA   MALU             STAU