S-au încheiat meciurile sfârşitului de săptămână din Liga 5. Performera etapei poate fi considerată Voinţa Daia, victorie categorică în deplasare la Viitorul Puieni cu 7-2.

Deziluzia acestei ediții de campionat este Viitorul Puieni, care nu se regăsește, având cinci înfrângeri și două egaluri, după zece etape.

FC Naipu a rămas penultima în clasament şi după meciul de pe teren propiu, când a întînlit liderul seriei Nord, ACS Mihai Vodă, scor 0-1pentru oaspeții.

SERIA SUD, ETAPA A 10-A

VIITORUL PUIENI – AS VOINTA DAIA                       2 – 7

SABARELUL CIOCOVENI –  VIITORUL PUTINEIU    5 – 1

SOIMII GHIZDARU – AS GREACA                             5 – 1

PRO GOSTINU  –  PROGRESUL VA. DRAGULUI     6 – 1

AGRO GOLD VLAD TEPES –  UNIREA FRATESTI    5 – 1

AS SCARISOARA – AS PRUNDU                               2 – 4

FORTUNA HERASTI –  AGRI ANGEL GRADISTEA    5 – 2

VICTORIA STANESTI – AS OLIMPIA MALU                2 – 1

Clasament

1 AS FORTUNA HERASTI              27p

2 AS VOINTA DAIA                         24p

3 AS AGRO GOLD VLAD TEPES   22p

4 AS SABARELUL CIOCOVENI     19p

5 AS PRUNDU                                    19p

6 AS OLIMPIA MALU                       18p

7 AS SCARISOARA                           17p

8 AS PRO GOSTINU 2018                 13p

9 AS VICTORIA STANESTI             13p

10 AS VIITORUL PUIENI                 11p

11 AS SOIMII GHIZDARU               10p

12 AS VIITORUL PUTINEIU            10p

13 AS AGRI ANGEL GRADISTEA    8p

14 AS UNIREA FRATESTI                 7p

15 AS PROGRESUL VA. DRAGULUI 7p

16 AS GREACA                                      5p

SERIA NORD, ETAPA A 9-A

ZMEII OGREZENI II – AS STEJARUL BULBUCATA    1 – 3

GLORIA SCHITU – CS UNIREA VINATORII MICI         0 – 3

FC NAIPU – ACS MIHAI VODA                                      0 – 1

AS TINERETUL VADU LAT – AS OLIMPIA MIRSA        1 – 0

AS REAL DRAGANEASCA –  SPORTUL PADURENI     amînat

AS VOINTA TOPORU – CS PROGRESUL PALANCA    3 – 1

Clasament

1 ACS MIHAI VODA                           23p

2 CS UNIREA VINATORII MICI       20p

3 AS REAL DRAGANEASCA            19p

4 AS VOINTA TOPORU                      15p

5 AS STEJARUL BULBUCATA         14p

6 CS PROGRESUL PALANCA           13p

7 AS TINERETUL VADU LAT           11p

8 AS OLIMPIA MIRSA                        10p

9 CS ZMEII OGREZENI II                    6p

10 AS SPORTUL PADURENI              6p

11 FC NAIPU                                          5p

12 AS GLORIA SCHITU                        3p