Duminică s-au disputat partidele din etapa a 7-aSeria Sud și 6-a Seria Nord a Ligii a IV-a la fotbal din județul Giurgiu și s-au încheiat cu următoarele rezultate:

SERIA  SUD

VOINTA DAIA – AS FORTUNA HERASTI                5 – 1

VIITORUL PUTINEIU – AS SCARISOARA               0 – 2

GREACA – AS AGRO GOLD VLAD TEPES             3 – 4

PRO GOSTINU 2018 – VIITORUL PUIENI               5 – 4

SOIMII GHIZDARU – SABARELUL CIOCOVENI     1 – 3

AS PRUNDU – AS OLIMPIA MALU                           3 – 1

UNIREA FRATESTI – VICTORIA STANESTI             1 – 1

PROGRESULVAL.DRAGULUI – ANGEL GRADISTEA 1 – 1

Clasament – LIGA a V-a, Seria SUD

1 AS FORTUNA HERASTI                        18p

2 AS AGRO GOLD VLAD TEPES             16p

3 AS PRUNDU                                             16p

4 AS VOINTA DAIA                                   15p

5 AS SCARISOARA                                    14p

6 AS OLIMPIA MALU                                12p

7 AS SABARELUL CIOCOVENI               10p

8 AS PRO GOSTINU 2018                            9p

9 AS VIITORUL PUIENI                                8p

10 AS VIITORUL PUTINEIU                        7p

11 AS UNIREA FRATESTI                            7p

12 AS AGRI ANGEL GRADISTEA              7p

13  PROGRESUL VALEA DRAGULUI        7p

14 AS VICTORIA STANESTI                        6p

15 AS GREACA                                               5p

16 AS SOIMII GHIZDARU                             3p

Rezultate etapa a VI-a, SERIA NORD 

ACS MIHAI VODA –  ZMEII OGREZENI II                   5 – 2

AS OLIMPIA MIRSA – GLORIA SCHITU                      6 – 0

SPORTUL PADURENI –  UNIREA VINATORII MICI    1 – 4

VOINTA TOPORU –  STEJARUL BULBUCATA            2 – 2

PROGRESUL PALANCA –  REAL DRAGANEASCA    1 – 4

FC NAIPU – AS TINERETUL VADU LAT                       1 – 1

Clasament – LIGA a V-a, Seria NORD

1 AS REAL DRAGANEASCA                           18p

2 CS UNIREA VINATORII MICI                      16p

3 ACS MIHAI VODA                                          14p

4 AS VOINTA TOPORU                                     10p

5 CS PROGRESUL PALANCA                            9p

6 AS STEJARUL BULBUCATA                          8p

7 AS TINERETUL VADU LAT                            7p

8 AS OLIMPIA MIRSA                                         6p

9 CS ZMEII OGREZENI II                                    6p

10 FC NAIPU                                                          4p

11 AS SPORTUL PADURENI                               3p

12 AS GLORIA SCHITU                                       3p