Etapă nebună în Liga a V-a,  care s-a desfășurat la sfîrșitul săptămîni trecute, în care s-au înregistrat mai multe surprize, atât în Seria Sud, cît şi în Seria Nord. Cea mai mare surpriză a fost cea de la Valea Dragului, acolo unde Progresul din localitate a fost umilită de Olimpia Malu, cu un scor de maidan. Cel mai așteptat joc al rundei cu numărul 9  a fost cel de la Prundu, în care liderul Seriei Sud, Fortuna Herești, s-a deplasat pe terenul celor de la AS din localitate. Mai buni au fost oaspeții care s-au impus cu 2-1. Ocupanta primului loc din Seria Nord, ACS Mihai Vodă  a învins, pe teren propriu, în etapa a 8-a, cu scorul de 3-1, pe Tineretul Vadu Lat. Unirea Frătești a fost învinsă clar, pe propriul teren, de către cei de la AS Scărișoara, cu scorul de 4-2.

Rezultatele complete din etapa a IX-a a Ligii a V-a, Seria Sud

AS VOINTA DAIA – AS AGRO GOLD VLAD TEPES    6 – 3

AS VIITORUL PUTINEIU – AS VIITORUL PUIENI        2 – 1

AS GREACA – AS SABARELUL CIOCOVENI               0 – 3

AS PRO GOSTINU 2018 – AS SOIMII GHIZDARU       1 – 1

AGRI ANGEL GRADISTEA –  VICTORIA STANESTI    0 – 0

AS PRUNDU – AS FORTUNA HERASTI                        1 – 2

AS UNIREA FRATESTI – AS SCARISOARA                  2 – 4

CLASAMENT

1 AS FORTUNA HERASTI                  24p

2 AS VOINTA DAIA                             21p

3 AS AGRO GOLD VL. TEPES            19p

4 AS OLIMPIA MALU                          18p

5 AS SCARISOARA                              17p

6 AS SABARELUL CIOCOVENI         16p

7 AS PRUNDU                                       16p

8 AS VIITORUL PUIENI                       11p

9 AS VIITORUL PUTINEIU                  10p

10 AS VICTORIA STANESTI              10p

11 AS PRO GOSTINU 2018                  10p

12 AS AGRI ANGEL GRADISTEA       8p

13 AS SOIMII GHIZDARU                     7p

14 AS UNIREA FRATESTI                     7p

15  PROGRESUL VA. DRAGULUI        7p

16 AS GREACA                                        5p

Rezultatele complete din etapa a VIII-a a Ligii a V-a, Seria Nord

AS SPORTUL PADURENI – CS ZMEII OGREZENI II – amânat

AS STEJARUL BULBUCATA – AS GLORIA SCHITU            8 – 1

AS VOINTA TOPORU – CS UNIREA VINATORII MICI        2 – 2

AS OLIMPIA MIRSA – AS REAL DRAGANEASCA                0 – 0

ACS MIHAI VODA – AS TINERETUL VADU LAT                  3 – 1

CS PROGRESUL PALANCA – FC NAIPU                                3 – 0

CLASAMENT

1 ACS MIHAI VODA                                         20p

2 AS REAL DRAGANEASCA                           19p

3 CS UNIREA VINATORII MICI                      17p

4 CS PROGRESUL PALANCA                          13p

5 AS VOINTA TOPORU                                     12p

6 AS STEJARUL BULBUCATA                        11p

7 AS OLIMPIA MIRSA                                       10p

8 AS TINERETUL VADU LAT                            8p

9 CS ZMEII OGREZENI II                                    6p

10 AS SPORTUL PADURENI                               6p

11 FC NAIPU                                                          5p

12 AS GLORIA SCHITU                                        3p