După prima parte a campionatului, Victoria Adunați Copăceni (Seria Sud) și Argeșul Mihăilești (Seria Nord) au terminat pe primul loc, în Liga  a 4-a Giurgiu. În ultima etapă a turului, Argeșul Mihăilești a reușit să se impună în fața gazdelor din Podul Doamnei cu scorul de 5 – 3, iar Victoria Adunații Copăceni  s-a impus cu 14 – 1 în disputa cu AS Prundu, de pe teren propriu.

Rezultatele meciurilor din etapa a 15-a (ultima a turului)

Seria Sud

Dunărea Oinacu – M. V. Călugăreni             5-0

Spicul Izvoru –  Dunărea Giurgi   u              1-3

Real Colibași –  Progresul Valea Dragului    3-1

Viitorul Vedea –  Gloria Comana                   6-1

Voința Daia –  Giganții Vărăști                       2-5

Victoria Adunații Copăceni – AS Prundu     14-1

Argeșul Hotarele –  Unirea Izvoarele             9-1

Energia Remuș- Voința Slobozia                  4-0

Clasament

1.Victoria Adunații Copăceni      37p

2.Energia Remuș                           36p

3.Spicul Izvoru                              34p

4.Dunărea Giurgiu                        33p

5.Giganții Vărăști I                       32p

6.Argeșul Hotarele                        32p

  1. Voința Daia                         23p
  2. Voința Slobozia                 18p
  3. Dunărea Oinacu                16p

10.AS Prundu                                16p

11.Real Colibași                            14p

12.Viitorul Vedea                          13p

13.Gloria Comana                         13p

14.Progresul Valea Dragului        12p

15.Unirea Izvoarele                       11p

16.M. V. Călugăreni                        1p

*Echipa M.V. Calugareni a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire 17.09.2019. Echipa PROG. VL. DRAGULUI a fost penalizată cu 3 puncte, conf. art. 79.6 R.D. si art. 27.2 REG. AJF. Decizia Comisiei de disciplina din 26.11.2019.

Seria Nord

Petrolul Roata -Maxima Hobaia                   6-5

FC Bolintin Deal- Real Drăgăneasca            2-3

AS Iepurești –  Rapid Clejani                        4-3

Avăntul Florești – Viitorul Tîntava              0-3

Podul Doamnei –  Argeșul  Mihăilești          3-5

Unirea Cosoba – FC Bolintin Malu Spart    0-17

Zmeii Ogrezeni –  Silver Inter Zorile            5-3

AFC Singureni –  Luceafărul Treistieni       4-2

Clasament

  1. Argeșul Mihăilești 43p

2.AFC Singureni                              34p

3.FC Bolintin Malu Spart               34p

4.Viitorul Tăntava                           34p

5.FC Bolintin Deal                           26p

  1. Avîntul Florești         22p
  2. Petrolul Roata         22p
  3. Maxima Hobaia         20p
  4. Luceafărul Treistieni 20p

10.Zmeii Ogrezeni                           18p

11.Rapid Clejani                              17p

12.Real Drăgăneasca                        17p

13.AS Iepurești I                              12p

14.Silver Inter Zorile                          9p

15.Unirea Cosoba                               8p

16.AS Podul Doamnei                        5p

*Echipa Podul Doamnei a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucatori în stare de substituire 17.09.2019