În partida disputată  sâmbătă împotriva celor de la AS Podul Doamnei, jucătorii echipei Zmeii Ogrezeni s-au impus cu scorul de 8 la 2, stabilind astfel scorul etapei a III-a, din Liga IV.

Petrolul Roata nu mai bate pe nimeni, al 3-lea meci fără succes în campionat . Petroliști primarului Marin Ghidănac a ajuns la 3 meciuri fără victorie după înfrângerea de pe  teren propiu, scor 2-3 cu Unirea Cosoba.

Meci tensionat la Floreşti, unde  Avântul din localitate a jucat sâmbătă după amiază cu nou-promovata Maxima Hobaia, iar spiritele au fost foarte încinse. Patru goluri, multe momente tensionate și zece cartonașe galbene, căte 5 pentru fiecare echipă. S-a terminat 2 la 2, după ce vizitatori au condus cu 2-0.

În Seria Sud, Energia Remuș a fost umilită acasă de Giganții Vărăști, scor 1-3 și a predat șefia clasamentului celor din Mihai Bravu, care s-a întors de la Comana cu toate punctele.

REZULTATE ȘI CLASAMENTE

SERIA SUD

  1. V. CALUGARENI –  SPICUL IZVORU                  1 – 5

DUNAREA GIURGIU –  UNIREA IZVOARELE                   4 – 2

GLORIA COMANA – AS MIHAI BRAVU                              0 – 3

VICTORIA ADU. COPACENI –  VOINTA SLOBOZIA        6 – 3

ARGESUL HOTARELE – REAL COLIBASI                          2 – 1

ENERGIA REMUS –  GIGANTII VARASTI                           1 – 3

DUNAREA OINACU – A VIITORUL VEDEA                        0 – 0

CLASAMENT SERIA SUD

1 AS MIHAI BRAVU                                          3 3 0 0 7-1 9p

2 SPICUL IZVORU                                             3 2 1 0    10-3 7p

3 GIGANTII VARASTI                                       3 2 1 0 8-2 7p

4 DUNAREA GIURGIU                                      3 2 1 0 8-4 7p

5 ENERGIA REMUS                                           3 2 0 1 12-4 6p

6 VICTORIA ADU.COPACENI                         3 2 0 1 11-6 6p

7 DUNAREA OINACU                                       3 1 1 1 3-5 4p

8 GLORIA COMANA                                         3 1 0 2 7-6 3p

9 ARGESUL HOTARELE                                  3 1 0 2 5-6 3p

10 UNIREA IZVOARELE                                  3 1 0 2 6-10 3p

11 VOINTA SLOBOZIA                                     3 1 0 2 6-15 3p

12 VIITORUL VEDEA                                        3 0 2 1 2-5 2p

13 REAL COLIBASI                                           3 0 0 3 3-9 0p

14 M. V. CALUGARENI                                    3 0 0 3 2-14 0p

SERIA NORD

AVANTUL FLORESTI –  MAXIMA HOBAIA                   2 – 2

RAPID CLEJANI          – FC BOL. MALU SPART              0 – 5

AS IEPURESTI           –  UNIREA JOITA                             2 – 1

VIITORUL TINTAVA    –  LUCEAFARUL TRESTIENI   4 – 2

ARGESUL MIHAILESTI – AFC SINGURENI     AMÂNAT

PETROLUL ROATA       –  UNIREA COSOBA                  2 – 3

ZMEII OGREZEN           – AS PODUL DOAMNEI            8 – 2

INTER ZORILE – FC BOLINTIN DEAL                             3 – 2

CLASAMENT SERIA NORD

1 FC BOLINTIN MALU SPART                        3 3 0 0 9-1 9p

2 UNIREA COSOBA                                           3 3 0 0 8-4 9p

3 ZMEII OGREZENI                                           3 2 0 1 13-8 6p

4 FC BOLINTIN DEAL                                       3 2 0 1 9-5 6p

5 RAPID CLEJANI                                              3 2 0 1 6-8 6p

6 AVANTUL FLORESTI                                    3 1 1 1 10-6 4p

7 ARGESUL  MIHAILESTI                                2 1 0 1 10-2 3p

8 AFC SINGURENI                                             1 1 0 0 6-2 3p

9 AS IEPURESTI                                                 2 1 0 1 3-3 3p

10 INTER ZORILE                                              2 1 0 1 4-6 3p

11 LUCEAFARUL TRESTIENI                          3 1 0 2 5-8 3p

12 VIITORUL TINTAVA                                    3 1 0 2 7-11 3p

13 AS PODUL DOAMNEI                                  3 1 0 2 6-20 3p

14 MAXIMA HOBAIA                                        2 0 1 1 2-3 1p

15 PETROLUL ROATA                                      3 0 0 3 6-9 0p

16 UNIREA JOITA                                              3 0 0 3 4-12 0p