Academica Clinceni, în etapa a XXII-a a Ligii I, ultima din 2019. Oaspeţii au jucat în inferioritate din minutul 36, după eliminarea lui Răuţă. Giurgiuvenii au reușit un joc ofensiv eficient, cel mai frumos gol al meciului fiind cel înscris de Julie Begue cu călcâiul, după o pasă dată tot cu călcâiul de către Denis Alibec.

Minutul 5: Giurgiuvenii deschid rapid scorul! Mihai Răduț marchează cu capul, după un corner!1-0,Astra. Minutul 28: Julien Begue înscrie cu călcâiul din doi metri, după pasa, tot cu călcâiul, a lui Alibec!2-0, Astra.Minutul 72:  Alibec scapă pe contraatac, driblează un adversar și îl execută pe Vâlceanu fărprobleme!3-0, Astra. Minutul 77: David Bruno înscrie în proprie poartă, 3-1, Astra.

Denis Alibec e golgheterul campionatului, la egalitate cu Florinel Coman, de la FCSB, cu câte 9 goluri. Răuţă (Academica) a fost eliminat în minutul 36, pentru un fault în poziţie de ultim apărător asupra lui Alibec.

Au evoluat următoarele echipe:

Astra: Kitanov – David Bruno, Graovac (Dandea ’76), Dima, Radunovici – Crepulja – Stahl (Tounkara ’17), Răduţ (Enache ’78), Begue, Fl. Matei – Alibec.

Antrenor Bogdan Andone;

Academica: Vâlceanu – G. Matei (Achim ’46), Răuţă, Patriche, Dobrescu – Cebotaru – Merloi, Şut, Buziuc (R. Ion ’46), Deretti (Cr. Dumitru ’50) – Vojtus.