Sâmbătă, 12 octombrie, a avut loc etapa a 8-a din cadrul Ligii a IV-a de fotbal Juniori A1. Energia Remuș (foto), pregătită de Ionel Rădoi, s-a impus în deplasare cu Gloria Comana, scor 5-0 și continuă să conducă în clasamentul Seriei Sud. Cu această victorie, campionatul  la juniori under 19 a devenit mult mai interesant în Seria Sud, trei echipe având șanse reale de a câștiga campionatul: Energia Remuș, Dunărea Giurgiu și Giganții Vărăşti. A patra pretendentă, Victoria Adunații Copăceni,  a trecut cu 3- 0 de Real Colibași după un meci bun, cu multe situații de gol.

În Seria Nord, liderul Luceafărul Treistieni a reușit o victorie muncită în fața celor de la Petrolul Roata, cu 5-2.

SERIA SUD

VOINTA SLOBOZIA – DUNAREA OINACU 2-4

UNIREA IZVOARELE –  M. V. CALUGARENI 1-0

ASPRUNDU – DUNAREA  GIURGIU 0-3

GIGANTII VARASTI –  PROGRESUL VALEA DRAGULUI 10-0

GLORIA COMANA – ENERGIA REMUS 0-5

ARGESUL HOTARELE –  SPICUL IZVORU 8-6

VICTORIA ADUNATIICOPACENI – REAL COLIBASI 3-0

VOINTA DAIA –  VIITORUL VEDEA 2-5

CLASAMENT

1 CS ENERGIA REMUS                       22p

2 DUNAREA 2020 GIURGIU              21p

3 GIGANTII VARASTI                         20p

4 VICTORIA AD. COPACENI             19p

5 GLORIA COMANA                           15p

6 REAL COLIBASI                               15p

7 UNIREA IZVOARELE                      12p

8 VOINTA DAIA                                   10p

9 VIITORUL VEDEA                            10p

10 DUNAREA OINACU                       10p

11 M. V. CALUGARENI                         8p

12 PROGRESUL VL. DRAGULUI        7p

13 ARGESUL HOTARELE                     7p

14 AS PRUNDU                                       7p

15 SPICUL IZVORU                                0p

SERIA NORD

LUCEAFARUL TRESTIENI –  PETROLUL ROATA 5-2

SILVER INTER ZORILE –  MAXIMA HOBAIA 5-2

FC BOLINTIN MALU SPART  –  REAL DRAGANEASCA 3-7

ARGESUL 2009 MIHAILESTI –  RAPID CLEJANI 2-6

VIITORUL TINTAVA – AFC SINGURENI 3-0

ZMEII OGREZENI – FC BOLINTIN DEAL 1-7

UNIREA COSOBA – AS IEPURESTI 2-3

AS PODUL DOAMNEI –  AVANTUL FLORESTI 2-2

CLASAMENT

1 LUCEAFARUL TRESTIENI                      21p

2 VIITORUL TINTAVA                                19p

3 AVANTUL FLORESTI                               17p

4 PETROLUL ROATA                                   16p

5 REAL DRAGANEASCA                            16p

6 FC BOLINTIN MALU SPART                   15p

7 FC BOLINTIN DEAL                                  14p

8 AS PODUL DOAMNEI                               14p

9 RAPID CLEJANI                                         13p

10 AS IEPURESTI                                          13p

11 SILVER INTER ZORILE                            9p

12 UNIREA COSOBA                                      7p

13 ZMEII OGREZENI                                      4p

14 ARGESUL  MIHAILESTI                           3p

15 AFC SINGURENI                                        3p

16 MAXIMA HOBAIA                                     1p