După disputarea meciurilor din etapele 22/25 în Liga a IV-a la fotbal giurgiuveană am notat trecerea pe primul loc în clasamentul Seriei Nord a formaţiei AFC Singureni, care a profitat de înfrîngerea înregistrată de FC Bolintin Malu Spart pe terenul echipei FC Bolintin Deal 0-1. Liderul Seriei Sud a reuşit scorul etapei, 11-1, pe terenul celor de la Real Colibași.

AFC Singureni a râs de Maxima Hobaia cu 9-3, iarscorul putea fi și mai mare, dar meciul s-a întrerupt în minutul 73, oaspeți rămînd în șase jucători. Conform legilor jocului, arbitru a fluierat sfîrșitul jocului.

Rezultatele partidelor disputate sâmbătă, 27 aprilie:

Rezultate Seria Sud-etapa a 22-a

Voința Slobozia-Spicul Izvoru                     1-1

Real Colibași-AS Mihai Bravu                     1-11

Giganții Vărăști- Unirea Izvoarele                5-0

Viitorul Vedea- M. V. Călugăreni                 1-0

Dunărea Oinacu- Dunărea Giurgiu                3-2

Energia Remuș- Gloria Comana                     6-2

Argeșul Hotarele-  Victoria Ad. Copăceni     2-2

Clasament

1 AS MihaiI Bravu                               61p

2 Energia Remuș                                  53p

3 Giganții Vărești                                 45p

4 Dunărea Giurgiu                                39p

5 Victoria Ad.Copăceni                        37p

6 Argeșul Hotarele                                37p

7 Unirea Izvoarele                                 28p

8 Spicul Izvoru                                      25p

9 Dunărea Oinacu                                  24p

10 Voința Slobozia                                24p

11 Real Colibași                                    22p

12 Viitorul Vedea                                 18p

13 Gloria Comana                                 13p

14 M. V. Călugăreni                               7p

Rezultate Seria Nord-etapa a 25-a

Bolintin Deal – FC Bolintin Malu Spart     1-0

Inter Zorile -Avăntul Florești                      2-3

Zmeii Ogrezeni -Rapid Clejani                    1-1

Petrolul Roata -AS Iepurești                        2-1

Argeșul  Mihăilești- Viitorul Tîntava          7-1

Unirea Cosoba- Luceafărul Treistieni          1-2

AFC Singureni- Maxima Hobaia                  9-3

Podul Doamnei              –      stă

Casament

1 AFC Singureni                 59p

2 Argeșul  Mihăilești          58p

3 FC Bolintin Malu Spart  58p

4 FC Bolintin Deal             40p

5 Maxima Hobaia               38p

6 Avîntul Florești               37p

7 Viitorul Tîtava                 33p

8 Unirea Cosoba                 28p

9 Luceafărul Treistieni        26p

10 Zmeii Ogrezeni              25p

11 Inter Zorile                     25p

12 AS Podul Doamnei        20p

13 AS Iepurești                   19p

14 Petrolul Roata                18p

15 Rapid Clejani                18p