Campionatului  Ligii a 4-a pentru juniori U19, a programat sâmbătă etapa a 12-a. Afișul acestei etape a fost ținut de confruntarea primelor clasate, Dunărea Giurgiu și Energia Remuș, încheiată cu victoria remușenilor lui Ionel Rădoi (Rață), (4-o), care au depășit cu un  punct pe campioana județului, Dunărea Giurgiu, în vârful clasamentului Seriei Sud. Trebuie să spunem, partida a fost una de o factură tehnico-tactică foarte bună. Pentru giurgiuveni, această înfrângere a fost una foarte dureroasă deoarece au fost surclasaţi de rivalii de la Remuș pentru prima  dată în istoria confruntărilor.

Au marcat: Manolache  ’22, ’60, ’74,Cojocaru ’47.

Energia Remuș: Furnigă, Pătrașcu, Stan, Buduru, Bichiroaia, F.Mihai, Hoisan, Albu, Manolache, Dumitrache, Cojocaru.

Au mai jucat Pătînețu, Pascu, Robert, Funieru.

Rezultatele rundei

Seria Sud

Dunărea Giurgiu –  Energia Remu                    0-4

Progresul Valea Dragului- M. V. Călugăreni     3-4

Gloria Comana –  Dunărea Oinacu                    2-3

Giganții Vărăști – Spicul Izvoru                         2-2

AS Prundu-  Real Colibași                                0-6

Unirea Izvoarele- Viitorul Vedea                       2-2

Voința Slobozia –  Voința Daia                         1-6

Argeșul Hotarele – Victoria Adunații Copăceni  0-6

Clasament

1 Energia Remuș                                              34p

2 Dunărea Giurgiu                                            33p

3 Victoria Adunații Copăceni                            28p

4 Real Colibași                                                 27p

5 Giganții Vărăști                                              24p

6 Dunărea Oinacu                                             22p

7 Gloria Comana                                              19p

8 Viitorul Vedea                                               17p

9 Voința Daia12                                                16p

10 M. V. Călugăreni                                          15p

11 Unirea Izvoarele                                            13p

12 Spicul Izvoru                                                10p

13 Progresul Valea Dragului                                7p

14 Argeșul Hotarele                                             7p

15 AS Prundu                                                     7p

16 Voința Slobozia                                              0p

Rezultate Seria Sud

Real Drăgăneasca- AFC Singureni                       7-1

Rrapid Clejani-  Maxima Hobaia                         10-0

Viitorul Tîntava-  Petrolul Roata                           1-7

Argeșul  Mihăilești – FC Bolintin Deal                 10-0

FC Bolintin Malu Spart  – AS Iepurești                  1-3

Silver Inter Zorile –  Avîntul Florești                      2-12

Luceafărul Treistieni – AS Podul Doamnei             3-3

Zmeii Ogrezeni –  Unirea Cosoba                            2-2

Clasament

1 Luceafărul  Treistieni                                 31p

2 PetrolulL Roata                                         28p

3 Avîntul Florești                                         26p

4 Real Drăgăneasca                                       26p

5 Viitorul Tîntava                                         23p

6 Rapid Clejani                                             22p

7 AS Podul Doamnei                                    22p

8 AS Iepurești                                               22p

9 FC Bolintn Malu Spart                               21p

10 FC Bolintin Deal                                      17p

11 Unirea Cosoba                                           9p

12 Argeșul Mihăilești                                      9p

13 Silver Inter Zorile                                       9p

14 AFC Singureni                                           6p

15 Zmeii Ogrezeni                                           5p