Cu scuzele de rigoare că ne întâlnim după atâta timp, dar din când în când şi tehnologia o ia razna.

La sfârşitul săptămânii trecute s-a jucat etapa a 9-a din Liga a IV-a. O rundă în care scorul etapei s-a înregistrat la Adunații Copăceni, acolo unde AFC Singurenia (îşi dispută meciurile considerate pe teren propriu) a învins cu 14-2, „lanterna roşie” a Seriei Nord, AS Podul Doamnei.

Liderul Seriei Sud, Victoria Adunații Copăceni a câştigat, sâmbătă, la o diferenţă categorică, meciul din deplasare, de la  Vedea, cu echipa locală Viitorul, scor 6-0 și continuă să aibă victorii pe linie în Liga a IV-a de fotbal. Din  păcate ,echipa antrenată de George Șanțmare, Energia Remuș (foto), a cedat pe teren propiu,  scor 2-3, în faţa nou promovatei Voința Daia. În urma acestui rezultat, coroborat cu egalul obținut de Giganții  Vărăști pe terenul celor de la Dunărea Giurgiu (2-2),  a făcut ca Energia să coboare pe ultima treaptă a podimul Seriei Sud. Locul secund al seriei a fost luat de echipa din Vărești.

Prima clasată din Seria Nord, Argeșul Mihăilești a învins, sâmbătă, în deplasare, cu 5-0, pe Real Drăgăneasca.

SERIA SUD 

  • Dunărea Oinacu-  Unirea Izvoarele              4-1
  • M. V. Călugăreni – AS Prundu                       0-1
  • Dunărea Giurgiu – GiganțiiI Vărăști               2-2
  • Progresul Valea Dragului –  Gloria Comana  1-2
  • Viitorul Vedea –  Victoria Adunații Copăceni  0-6
  • Real Colibași –  Argeșul  Hotarele                  2-3
  • Spicul Izvoru –  Voința  Slobozia                  9-0
  • Energia Remuș –  Voința Daia                  2-3

Clasament

1 Victoria  Adunații Copăceni 27p

2 Giganții Vărăști         20p

3 Energia Remuș         20p

4 Spicul Izvoru         19p

5 Dunărea 2020 Giurgiu         19p

6Argeșul Hotarele 19p

7 Voința Daia                         18p

8 Progresul Valea Dragului 12p

9 Voinșa Slobozia                 12p

10 Dunărea Oinacu                 10p

11 AS Prundu                 10p

12 Unirea Izvoarele           6p

13 Gloria Comana                   6p

14 Viitorul Vedea                   5p

15 Real Colibași           4p

16 M. V. Călugăreni                 -2p

*Echipa M.V. Calugareni a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire 17.09.2019.

SERIA NORD 

  • Petrolul Roata –  Silver Inter Zorile        4-1
  • Maxima Hobaia  – FC Bolintin Malu Spart    1-1
  • Rreal Drăgăneasca  –  Argeșul Mihăilești    0-5
  • Rapid Clejani –  Viitorul Tîntava                  1-2
  • Avîntul Florești –  Unirea Cosoba                 6-1
  • AS Iepurești-  Zmeii Ogrezeni                 0-1
  • FC Bolintin Deal –  Luceafărul Treistieni 0-3
  • AFC Singureni – AS Podul Doamnei           14-2

Clasament

1 Argeșul  Mihăilești  25p

2 FC Bolintin Malu Spart  22p

3 Maxima Hobaia          19p

4 FC Bolintin Deal 17p

5 Petrolul Roata         17p

6 AFC Singureni 16p

7 Viitorul Tîntava 16p

8 Rapid Clejani 12p

9 Luceafărul Treistieni 12p

10 Zmeii Ogrezeni 11p

11 Avăntul Florești 10p

12 Real Drăgăneasca 10p

13 AS Iepurești   6p

14 Silver Iinter Zorile   6p

15 Unirea Cosoba   4p

16 AS Podul Doabnei  -1p

*Echipa Podul Doamnei a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucatori în stare de substituire 17.09.2019