Duminică, 20 ianuarie, în Sala Sporturilor din Giurgiu se vor desfășura meciurile etapei a III-a și a IV-a din cadrul Cupei de Iarnă, fotbal în sală, ediția a II-a, competiție organizată de Asociatia Judeţeana de Fotbal Giurgiu (AJF).

Energia Remuș – AS Ipurești, partida din etapa a 3-a, programata sâmbătă, de la ora 10.00, este o interesanta înfruntare între doua echipe cu ambiţii şi comportamente diferite.

Dunărea Giurgiu – Agro Vlad Țepeț, partida programata sâmbătă, de la ora 13,00, în etapa a 3-a, opune doua echipe cu obiective diferite.  Giurgiuvenii, clasati pe locul 2, se bat la câștigarea competiției, pe când cei din Vlad Țepeș, clasaţi pe locul 5, se bat să-şi păstreze această poziţie.

AFC Singureni şi Energia Remuș încheie duminică, etapa a 4 -a din Cupa de Iarnă. Un meci de văzut .Două echipe care luptă pentru trofeu. Remușeniii speră să răzbune eşecul din ediția trecută, cînd au fost învinși de cei din Singureni, care i-a scos din drumul spre finală.

GRUPA  A, Etapa a-III-a

SÂMBĂTĂ,19 IANUARIE

ORA 10,00  ENERGIA REMUȘ   –   AS IEPUREȘTI

ORA 12,00  SPICUL IZVORU      –   VIITORUL PUTINEIU

ORA 14,00  VOINȚA SLOBOZIA   –  PRO  GOSTINU

AFC  SINGRENI                         –      STĂ

GRUPA B, ETAPA  A III-A

SÂMBĂTĂ, 19 IANUARIE

ORA 11,00  VIITORUL VEDEA    –   RAPID CLEJANI

ORA 13,00  DUNĂREA GIURGIU –  AGRO VLAD ȚEPEȘ

ORA 15,00   VOINȚA DAIA            –  OLIMPIA MALU

AS MIHAI BRAVU                       –   STĂ

GRUPA  A, ETAPA   A IV-A

DUMINICĂ, 20 IANUARIE

ORA  11,00  AVÎNTUL PUTINEIU  –  VOINȚA SLOBOZIA

ORA  13,00  AS IEPUREȘTI          –  SPICUL IZVORU

ORA  15,00  AFC SINGURENI      –   ENERGIA REMUȘ

PRO  GOSTINU                             –            STĂ

GRUPA B, ETAPA  A IV-A

DUMINICĂ, 20 IANUARIE

ORA  10,00  AGRO VLAD ȚEPEȘ – VOINȚA  DAIA

ORA  12,00  RAPID   CLEJANI      –  DUNĂREA GIURGIU

ORA  14,00  AS MIHAI BRAVU      –  VIITORUL VEDEA

OLIMPIA  MALU                            –             STĂ

Clasament dupa primele 2 etape

 

GRUPA  A                                                                                                      

  1. CS ENERGIA REMUS  2   2  0    0    15-4     6 P
  2. AFC SINGURENI      2   1   1    0    8-3       4 P
  3. AS SPICUL IZVORU 2    1     1    0    9-6      4 P
  4. AS VOINTA SLOBOZIA  1 0 1   0   4-4       1 P
  5. AS IEPURESTI  1    0      1   0    2-2      1 P
  6. AS PRO GOSTINU 2018  2  0  0   2   4-9       0 P
  7. AS VIITORUL PUTINEIU     2     0    0     2   3-17    0 P

GRUPA B

  1. AS MIHAI BRAVU                      2     2    0    0     22-2      6 P
  2. CSM DUNAREA GIURGIU        2     2    0     0   16-2        6 P
  3. AS VIITORUL VEDEA               2     2    0     0   12-6         6 P
  4. AS VOINTA DAIA                      1       0     0    1    2-5         0 P
  5. AS AGRO GOLD VL. TEPES    2       0     0    2   7-19        0 P
  6. AS OLIMPIA MALU                   2       0      0    2   1-13       0 P
  7.  CS RAPID CLEJANI                   1     0      0    1    0-13      0 P