Peste 400 de participanți a avut ediția din anul acesta la OPEN-UL AQUILA 2019 (Competitie Ranking list), competiție din calendarul sportiv național al Federației Române de Arte-Marțiale. Competiția a fost gazduită de Sala Polivalentă „Chauncey Hardy” din Giurgiu, sâmbătă,7 decembrie, şi a întrunit  17 cluburi de karateka (16 cluburi din tara si un club din Republica Moldova). Competiția s-a desfășurat pe durata a 12 ore fără pauză pe 3 suprafețe de luptă, la probele Fighting Ne-Waza şi Duo Clasic.

La acest eveniment important sportivii de la C.S. Aquila Giurgiu antrenati de profesor Ion Chelu au obţinut următoarele rezultate:

Medalii de aur -14

1.Peiculeasa Claudiu   /  -69kg   /  Fighting   /  U21

2.Radu Andrei   /  -85kg  /  Fighting   /  U21

3.Tataoana  David  /  -81kg  /  Fighting   /  U18

4.Birlan Andrei  /  -66kg   /  Fighting   /  U18

5.Buradel Andrei   /  -73kg   /  Fighting  /  U16

6.Ristea  Teodora   /  -63kg  /  Fighting  /  U16

7.Cretu  Marius   /  -50kg   /  Fighting   /  U16

8.Mihai Stefan   /  -34kg   /  Fighting   /  U12

9.Mihai Stefan   /  -34kg  /  Ne-Waza   /  U12

10.Gociu Daniel   /  -27kg   /   Fighting   /  U12

11.Gociu Daniel   /  -27kg   / Ne-Waza   /  U12

12.Mihai Stefan   /  -30kg   / Fighting   /  U10

13.Gociu Daniel  /  -27kg   / Fighting   /  U10

14.Dumitrachioaia Octavian   /  -27kg   / Ne-Waza  /  U10

Medalii de argint -23

1.Anculescu Stefan   /  -77kg  /  Ne-Waza  /  Seniori

2.Peiculeasa Claudiu   /  -77kg   /  Fighting   /  U21

3.Tuinea  Razvan    /  -85kg  /  Fighting   /  U21

4.Tataoana  David  /  -81kg  /  Fighting   /  U21

5.Vacaru  Paul  /   -69kg   /  Fighting   /  U21

6.Peiculeasa Claudiu   /  -69kg   /  Ne-Waza   /  U21

7.Radu Andrei   /  -81kg  /  Ne-Waza   /  U18

8.Vacaru  Paul  /   -66kg   /  Fighting   /  U18

9.Radu Andrei   /  -81kg  /  Fighting   /  U18

10.Birlan Andrei  /  -66kg   /  Ne-Waza   /  U18

11.Dide Andrei    /  -60kg   /  Ne-Waza   /  U18

12.Dide Andrei    /  -60kg   /  Fighting   /  U18

13.Cretu  Marius   /  -55kg   /  Ne-Waza   /  U18

14.Ristea  Teodora    /  -63kg  /  Ne-Waza   /  U16

15.Visan  Alexandra    /  -48kg   /   Fighting   /  U14

16.Visan  Alexandra    /  -48kg   / Ne-Waza   /  U14

17.Spoiala  Ianis  /   -38kg   /  Ne-Waza   /  U14

18.Spoiala  Ianis  /  -38kg  /  Ne-Waza   /  U12

19.Brezae David    /  -42kg   /  Ne-Waza   /  U12

20.Capsa Adelin  /  -27kg   / Fighting   /  U12

21.Tatu  Tudor  /  -34kg   /  Fighting   /  U10

22.Dumitrachioaia Octavian   /  -27kg   /  Fighting  /  U10

23.Mihai Stefan   /  -30kg  /  Ne-Waza   /  U10

Medalii de bronz -13

1.Tuinea  Razvan    /  -81kg  /  Fighting   /  U18

2.Tuinea  Razvan    /  -81kg  /  Ne-Waza    /  U18

3.Vacaru  Paul  /   -66kg   /  Ne-Waza  /  U18

4.Florea  Teodor   /  -55kg  /  Fighting   /  U18

5.Cretu  Marius   /  -50kg   /  Fighting   /  U18

6.Buradel Andrei   /  -73kg   /  Ne-Waza  /  U16

7.Brezae David    /  -42kg   /  Fighting   /  U14

8.Spoiala  Ianis  /   -38kg   /  Fighting   /  U14

9.Spoiala  Ianis  /   -38kg   /  Fighting   /  U12

10.Mihai Crina   /  -25kg  /  Fighting /  U12

11.Mihai Crina   /  -25kg  /  Ne-Waza   /  U12

12.Capsa Adelin  /  -27kg   / Fighting   /  U10

13Tatu  Tudor  /  -34kg   /  Ne-Waza    /  U10