Duminică, 1 iulie, în Sala de Sport din localitatea 23 August, județul Constanța,  sportivii C.S.  Aquila Giurgiu au participat la competiţia  Cupa Yorga Litoral 2018, Ediţia a II-a, competiţie din calendarul sportiv naţional al Federaţiei Române de Arte Marţiale, cu un lot format din 15 sportivi, pregătiți de antrenorul: prof. Ion Chelu (8 Dan)

Competiţia a avut un nivel ridicat, fiind prezenţi 170 de karatiști (printre ei foarte mulți campioni naționali), de la 10 de cluburi din țară. Sportivii giurgiuvenii au obținut 39 medalii, din care 19 aur, 17 argint și 3 bronz. 

MEDALII DE AUR = 19

TATAOANA DAVID            -Fighting, -69kg, Tineret

TUINEA RAZVAN                -Ne-waza, -73kg, Juniori I

RADU  ANDREI                    -Fighting   -73kg,Juniori I

PEICULEASA CLAUDIU     -Fighting,  -66kg, Juniori I

PEICULEASA CLAUDIU     -Ne-waza,  -66kg, Juniori I

DIDE ANDREI                       -Fighting,   -55kg ,Juniori I

RISTEA TEODORA               -Fighting,   -55kg, Juniori II

RISTEA TEODORA               -Ne-waza,   -55kg, Juniori II

BREZAIE DAVID                  -Fighting,    -34kg, Juniori III

BREZAIE DAVID                -Ne-waza,   -34kg, Juniori III

NECULCEA DRAGOS        -Fighting    -24kg ,Juniori II

NECULCEA DRAGOS        -Fighting    -24kg ,Juniori III

NECULCEA DRAGOS        -Ne-waza   -26kg ,Juniori III

MIHAI STEFAN                   -Ne-Waza  -24kg, Juniori III

DAVID PETRU                    -Fighting     -24kg,Juniori III

GOICIU DANIEL                 -Fighting    -22kg, Juniori II

GOICIU DANIEL                 -Fighting   -22kg, Juniori III

GOICIU DANIEL                 -Ne-waza   -22kg, Juniori III

DUMITRACHIOAIA OCTAVIAN -Ne-waza -20kg, Juniori III

MEDALII DE ARGINT = 17

RADU ANDREI                    -Fighting   -69kg, Tineret

.TATAOANA DAVID           – Fighting, -73kg, Juniori I

RADU ANDREI                    -Ne-waza  -73kg, Juniori I

BIRLAN ANDREI                 -Ne-waza   -66kg, Juniori I

VACARU PAUL                   -Fighting,   -66kg, Juniori I

DIDE ANDREI                      -Ne-waza    -55kg ,Juniori I

RISTEA TEODORA              -Fighting,    -48kg, Juniori I

RISTEA TEODORA              -Ne-Waza,   -48kg, Juniori I

CRETU MARIUS                     -Fighting     -37kg ,Juniori II

CRETU MARIUS                   -Ne-waza    -37kg ,Juniori II

BREZAIE DAVID                  -Fighting,    -34kg, Juniori II

BREZAIE DAVID                  -Ne-waza,    -34kg, Juniori II

DAVID PETRU  -Ne-waza,    -24kg, Juniori III

NECULCEA DRAGOS          -Ne-waza     -26kg,Juniori II

MIHAI STEFAN                    -Fighting       -24kg Juniori III

GOCIU DANIEL                    -Ne-waza       -22kg, Juniori III

DUMITRACHIOAIA OCTAVIAN -Ne-waza -20kg, Juniori III

MEDALII DE BRONZ = 3

TUINEA RAZVAN                -Fighting, -73kg, Juniori I

BIRLAN ANDREI                 -Fighting   -66kg, Juniori I

VACARU PAUL                    -Ne-waza, -66kg, Juniori I