Scorul etapei s-a înregistrat la Naipu, acolo unde echipa locală, FC, a învins pe  Unirea Vînătorii Mici cu 7-2. În Seria Sud, PRO Gostinu s-a impus cu 2-0 la Greaca și profitând de înfrângera celor de la Vlad Țepeș (0-1 acasă cu Putineiu), a trecut pe primul loc. Zmeii Ogrezeni 2, echipa satelit înscrisă în  Liga 5, a primit vizita celor de la Petrolul Roata, „petroliștii” câștigând detașat cu 4-2.

REZULTATE ETAPA A 3-A, SERIA SUD

OLIMPIA MALU –  SABARELUL CIOCOVENI  4-2

SOIMII GHIZDARU –  FORTUNA HERASTI  1-0

VICTORIA STANESTI – UNIREA FRATESTI  3-3

AGRI ANGEL GRADISTEA – AS SCARISOARA  1-1

VIITORUL PUIENI –  A    STAT

AS GREACA – PRO GOSTINU  0-2

AGRO GOLD VLAD TEPES –  VIITORUL PUTINEIU 0-1

CLASAMENT

1 AS PRO GOSTINU                        9p

2 AS UNIREA FRATESTI                7p

3 AS SCARISOARA                         7p

4 AGRO GOLD VLAD TEPES         6p

5 AS FORTUNA HERASTI              6p

6 AS VIITORUL PUTINEIU             6p

7 AS VIITORUL PUIENI                  3p

8 AS OLIMPIA MALU                      3p

9 AS SOIMII GHIZDARU                 3p

10 AS AGRI ANGEL GRADISTEA 1p

11 AS VICTORIA STANESTI          1p

12 AS SABARELUL CIOCOVENI   0p

13 AS GREACA                                0p

REZULTATE ETAPA A 3-A, SERIA NORD

AS GLORIA SCHITU –   A    STAT

CS PROGRESUL PALANCA – AS U UNIREA JOITA  5-1

AS UNIREA GHIMPATI – AS STEJARUL BULBUCATA 1-0

AS VOINTA TOPORU – ACS SPORTUL PADURENI  1-2

FC NAIPU – CS UNIREA VINATORII MICI  7-2

CS ZMEII OGREZENI II – ACS PETROLUL ROATA II  2-4

AS TINERETUL VADU LAT – ACS MAXIMA HOBAIA II  2-1

AS OLIMPIA MIRSA – ACS MIHAI VODA  2-0

CLASAMENT

 

1 SPORTUL PADURENI                   9p

2 PETROLUL ROATA II                   9p

3 PROGRESUL PALANCA               6p

4 ACS MIHAI VODA                         6p

5 STEJARUL BULBUCATA             6p

6 UNIREA GHIMPATI                      6p

7 UNIREA VINATORII MICI            4p

8 TINERETUL VADU LAT               4p

9 FC NAIPU                                       3p

10 OLIMPIA MIRSA                          3p

11 VOINTA TOPORU                        3p

12 MAXIMA HOBAIA II                   3p

13 UNIREA JOITA                            0p

14 GLORIA SCHITU                         0p

15 ZMEII OGREZENI II                     0p