Actuala ediție de campionat a Ligii a IV-a a programat în weekendul trecut meciurile din cadrul etapei a doua, una care a adus multe goluri pe terenurile județului.  La Singureni, AFC din localitate a avut ca adversară  o  echipă de subsolul clasamentului, Viitorul Tântava. Elevii primarului Marian Pătuleanu  au câştigat ușor aceasta întâlnire, înscriind de șase ori în poarta formației vizitatoare.

Dunărea Giurgiu și-a respectat blazonul în deplasarea de la Călugăreni, întorcându-se acasă cu maximum de puncte din meci și un scor de 4 – 1. Petrolul Roata a fost umilită la Clejani de  AS Podul Doamnei,  o echipă venită de pe locul 10 din liga a V-a.

În cadrul aceleiași etape,  Argeșul  Mihăilești a pierdut în deplasarea de la Cosoba,1-2, în fața unei echipe gazdă care a terminat ediția precedentă pe locul 8 în clasament.

Din păcate se cunoaște demiterea antrenorului Cristi Toma. Slobozia a trecut cu 3-2 de Hotarele și Giganții au umilit-o, 4-0, „acasă” pe Oinacu.

REZULTATE ETAPA A II-A, SERIA SUD

  1. V. CALUGARENI – DUNAREA GIURGIU    1 – 4

UNIREA IZVOARELE – GLORIA COMANA             3 – 1

AS MIHAI BRAVU – VICTORIA AD.COPACENI     2 – 0

VOINTA SLOBOZIA – ARGESUL HOTARELE         3 – 2

REAL COLIBASI – ENERGIA REMUS                        1 – 4

GIGANTII VARASTI – DUNAREA OINACU             4 – 0

SPICUL IZVORU – VIITORUL VEDEA                       4 – 1

Clasament – LIGA a IV- a, SERIA SUD

1 ENERGIA REMUS                           2 2 0 0 11-1 6p

2 MIHAI BRAVU                                2 2 0 0 4-1 6p

3 GIGANTII VARASTI                       2 1 1 0 5-1 4p

4 SPICUL IZVORU                             2 1 1 0 5-2 4p

5 DUNAREA GIURGIU                     2 1 1 0 5-2 4p

6 GLORIA COMANA                         2 1 0 1 7-3 3p

7 VICTORIA AD. COPACENI           2 1 0 1 5-3 3p

8 UNIREA IZVOARELE                     2 1 0 1 4-6 3p

9 DUNAREA OINACU                       2 1 0 1 3-5 3p

10 VOINTA SLOBOZIA                     2 1 0 1 3-9 3p

11 VIITORUL VEDEA                        2 0 1 1 2-5 1p

12 ARGESUL HOTARELE                 2 0 0 2 3-5 0p

13 REAL COLIBASI                            2 0 0 2 2-7 0p

14 M. V. CALUGARENI                     2 0 0 2 1-10 0p

REZULTATE ETAPA A II- A, SERIA NORD

FC BOL MALU SPART – AVANTUL FLORESTI    3 – 1

UNIREA JOITA – RAPID CLEJANI                            2 – 3

LUCEAFARUL TRESTIENI – AS IEPURESTI          2 – 1

AFC SINGURENI – VIITORUL TINTAVA                6 – 2

UNIREA COSOBA – ARGESUL MIHAILESTI         2 – 1

AS PODUL DOAMNEI – PETROLUL ROATA          4 – 3

FC BOLINTIN DEAL – ZMEII OGREZENI                5 – 1

MAXIMA HOBAIA – SILVER INTER ZORILE         amânat

Clasament – LIGA a IV- a, SERIA NORD

1 FC BOLINTIN DEAL                      2 2 0 0 7-2 6p

2 RAPID CLEJANI                             2 2 0 0 6-3 6p

3 UNIREA COSOBA                          2 2 0 0 5-2 6p

4 FC BOLINTIN MALU SPART       2 2 0 0 4-1 6p

5 ARGESUL MIHAILESTI                2 1 0 1 10-2 3p

6 AVANTUL FLORESTI                    2 1 0 1 8-4 3p

7 AFC SINGURENI                             1 1 0 0 6-2 3p

8 ZMEII OGREZENI                           2 1 0 1 5-6 3p

9 LUCEAFARUL TRESTIENI           2 1 0 1 3-4 3p

10 AS PODUL DOAMNEI                  2 1 0 1 4-12 3p

11 AS IEPURESTI                                1 0 0 1 1-2 0p

12 MAXIMA HOBAIA                        1 0 0 1 0-1 0p

13 PETROLUL ROATA                       2 0 0 2 4-6 0p

14 SILVER INTER ZORILE                1 0 0 1 1-4 0p

15 VIITORUL TINTAVA                     2 0 0 2 3-9 0p

16 UNIREA JOITA                               2 0 0 2 3-10 0p